RIXC mākslas un zinātnes festivāls / Atklāšanas performancesRIXC mākslas un zinātnes festivāls. Atklāšanas performances

 

Audiovizuālā sintēze, elektroniskā un elektroakustiskā mūzika.  

 

Ceturtdien, 8. oktobrī plkst. 21:00

Spīķeru koncertzāle, Maskavas iela 4/1

 

Ieeja EUR 7,50 / skolēniem, studentiem un pensionāriem – EUR 4

 

Koncerta mākslinieki:

Hildur GUDNADÓTTIR (Islande)


p { margin-bottom: 0.1in; direction: ltr; color: rgb(0, 0, 0); line-height: 120%; }p.western { font-family: "Times New Roman",serif; font-size: 12pt; }p.cjk { font-family: "Arial Unicode MS",sans-serif; font-size: 12pt; }p.ctl { font-family: "Arial Unicode MS",sans-serif; font-size: 12pt; }

p { margin-bottom: 0.1in; direction: ltr; color: rgb(0, 0, 0); line-height: 120%; }p.western { font-family: "Times New Roman",serif; font-size: 12pt; }p.cjk { font-family: "Arial Unicode MS",sans-serif; font-size: 12pt; }p.ctl { font-family: "Arial Unicode MS",sans-serif; font-size: 12pt;

Bjørnar HABBESTAD, Ellen RØED (Norvēģija)

Ēriks KIRŠFELDS (Latvija)

Le RÉVÉLATEUR (Kanāda)   Hildur Gudnadóttir

Bas VAN KOOLWIJK, Gert-Jan PRINS (Nīderlande)

Platons BURAVICKIS (Latvija)

 

RIXC festivālā arī šoreiz uzmanības centrā ir audiovizuālā sintēze. Šogad īpaši pastiprināts uzsvars tiek likts uz savienojumu meklēšanu starp elektronisko un akustisko mūziku, akadēmiskajām tradīcijām un multimediālo praksi.

 

Hildura Gudnatotira (Hildur Gudnadóttir) ir čelliste un komponiste, kura izpilda eksperimentālā popa un laikmetīgo mūziku. Rīgā viņa uzstāsies ar elektro-akustiskā čella programmu. Savos solo darbos viņa atspoguļo plašu skaņu spektru, variējot no intīmas vienkāršības līdz krāšņām skaņas ainavām. 2014. gadā Gudnadotira tika nominēta kā Gada komponiste "Nordic Music Council" balvai.

 

Unikālu programmu sadarbībā ar vizuālo mākslinieci Elenu Rodu (Elen Røed) piedāvās norvēģu flautists Bjornars Habestads (Bjørnar Habbestad). Habestads šķērso robežas starp mūzikas interpretāciju un improvizāciju, konceptuālo skaņas mākslu.

 

Ēriks Kiršfelds ir Liepājas Simfoniskā orķestra čellu grupas koncertmeistars, bijis ilggadējs Baltijas kamerorķestra "Kremerata Baltica" solists un čellu grupas koncertmeistars. 2009. gadā par izcilu darbu ansamblī saņēmis Latvijas Lielo mūzikas balvu. Kā solists bieži uzstājies ar kamerorķestri "Kremerata Baltica", vairākkārt ar Latvijas Nacionālo simfonisko orķestri, kamerorķestri "Sinfonietta Rīga", profesionālo pūtējorķestri "Rīga"un Liepājas Simfonisko orķestri. Ēriks Kiršfelds ir sadarbojies ar tādiem diriģentiem kā Andris Poga, Andress Mustonens, Liors Šambadāls un citiem.

 

Vieni no galvenajiem festivāla performanču māksliniekiem ir kanādiešu duets Le Révélateur. Tas aizsākās 2008. gadā kā Monreālas elektroniskās mūzikas mākslinieka Rodžera Teljēra-Krega (Roger Tellier-Craig) solo projekts, kuram 2010. gadā pievienojās audiovizuālā māksliniece Sabrina Ratē (Sabrina Ratté), izveidojot to par audiovizuālo duetu. Abi kopā pēta elektroniskā attēla un skaņas kombināciju, izmantojot plašu digitālo un analogu tehnoloģiju klāstu. Ratē video abstraktās arhitektūras struktūras un elektroniskās ainavas apvienojumā ar Teljēra-Krega ēteriskajām skaņām un futūristisko pulsu rada iespaidīgu audiovizuālu pieredzi, kur skaņa un attēls ir neatdalāmas vērtības.

Vairāk par māksliniekiem: http://lerevelateur.org/

  

Kanādas duets Le Révélateur

 

Ar performanci “Delay Line Memory” festivālā uzstāsies arī Bass van Kolveiks (Bas van Koolwijk) un Gerts-Jans Prinss (Gert-Jan Prins). Performance ir improvizēta digitālo modeļu un bungu spēle ar mērķi atrast kopēju valodu starp cilvēku un datoru. Bass van Kolveiks ir nīderlandiešu mākslinieks, kas izmanto skaņu un attēlu analogajos un ciparu kodos kā savstarpēji aizvietojamus datus. Mākslinieka darbus bieži var uzskatīt par uzbrukumu ilūzijai kā medijam. Gerts-Jans Prinss fokusējas uz elektroniskā trokšņa un bungu skaņas kvalitāti un to attiecībām ar vizuālo attēlojumu. Prinss savu karjeru uzsāka kā bundzinieks, viņa darbu vidū ir performances, skaņas instalācijas, kompozīcijas, elektroniskās shēmas un sadarbības ar komponistiem, mūziķiem un vizuālajiem māksliniekiem.

Vairāk par māksliniekiem: http://www.basvankoolwijk.com/DLM/

 

Ar performanču programmu RIXC aizsāk šī gada festivālu, kura ietvaros notiks izstādes un konference “Renewable Futures”. Savā 15 gadu jubilejā RIXC maina festivāla nosaukumu un virzienu – no 90. gadu interneta kultūras dodoties uz plašākiem mākslas uz zinātnes laukiem.

 

Vairāk informācijas: http://rixc.org

 

Festivālu atbalsta: Eiropas Ekonomikas zonas finanšu instrumenta Programma LV04 “Kultūras un dabas mantojuma saglabāšana”, LR Kultūras ministrija, Mondriāna fonds, VKKF, Rīgas dome, Eiropas Savienības Programma “Radošā Eiropa”, Gētes institūts, Amerikas Savienoto valstu vēstniecība Latvijā.

 

 

  • Kur: Spīķeru koncertzāle
  • Kad: 8.10.2015
  • Cikos: 21:00
  • Ieejas maksa: Pasūti biļeti!

Pasākumu pievienoja:

Pasākumi kārtojas pēc reitinga. Lai palielinātu pasākuma reitingu par 500 punktiem, sūti SMS ar tekstu:
KASNOT RE50 75196 uz numuru 1800 (maksa par SMS 0,49Ls)/ 0,70EU)R

Lai izceltu pasākumu treknrakstā, sūti SMS ar tekstu:
KASNOT TE 75196 uz numuru 1800 (maksa par SMS 0,49Ls / 0,70EUR)

 

Plānotie pasākumi

Datums   Nosaukums