Jāņa Valdemāra Helmaņa fotogleznu izstāde "Mīlestība pāri visam"No 17. jūlija Talsu novada muzeja Izstāžu zālē iekārtota savdabīga fotoizstāde, kuras eksponātus šoreiz var saukt par fotogleznām un tā tos nosaucis arī pats autors – fotogrāfs Jānis Valdemārs Helmanis, neordināra Sēlijas puses radoša personība.

Sēlijas dienvidos ir labi zināmi Ērberģes „Svēteļi”- mājas pie Latvijas-Lietuvas robežupes Mēmeles, kurās saimnieko un rada Valdemārs Helmanis. Viņš neuzskata sevi par mākslinieku; tas, ko viņš dara, esot veids kā kalpot Dievam. Un ņem un pasmeļas viņš no dabas dievišķās, veido jau dabas iesāktus objektus, pats daudz neiejaucoties, neko nesabojājot. Bet tapusi tomēr paša veidota ainava un vide (objekti) ap savu māju, kuru var apskatīt katrs garāmbraucējs. Iespējams, mākslas zinātnieki sauktu viņu par autsaideru, kā cilvēku „ārpus”, kaut arī te būtu jārunā tieši par iekšpusi, iekšējo pasauli, kura pieder šim cilvēkam un realitātē tā ir bagāta un piesātināta dzīve, kura var bagātināt arī citus cilvēkus.

Gandrīz 20 gadus ir lolota šī foto izstāde, kuru dažreiz Valdemārs Helmanis nosauc arī par „Ledus. Saule. Ūdens”. Nekādu manipulāciju, nekādu „šopu”. Izčākstējis, pakusis ledus gabals, dabiska saules gaisma, atstarojumi no mākoņiem, ūdenszāles, sabirzumi, sasaldēti ziedi, atspulgi, absolūti reālas lietas, kuras mākslinieks ar izcilu redzi un kompozīcijas izjūtu saliek bildē. Un tad jau paliek tikai fotoaparāta slēdža knikšķis.

Izstāde apskatāma līdz 13. augustam.

Guna Millersone,
Talsu novada muzeja galvenā speciāliste mākslas jautājumos

  • Kur: Talsu novada muzeja Izstāžu zāle
  • Pilsēta: Talsi
  • Kad: 18.07.2017 - 13.08.2017
  • Ieejas maksa: nav norādīta
  • Kontaktpersona: Guna Millersone

Pasākumu pievienoja:

Pasākumi kārtojas pēc reitinga. Lai palielinātu pasākuma reitingu par 500 punktiem, sūti SMS ar tekstu:
KASNOT RE50 90642 uz numuru 1800 (maksa par SMS 0,49Ls)/ 0,70EU)R

Lai izceltu pasākumu treknrakstā, sūti SMS ar tekstu:
KASNOT TE 90642 uz numuru 1800 (maksa par SMS 0,49Ls / 0,70EUR)

 

Plānotie pasākumi

Datums   Nosaukums
18.12.2017 Ikonogrāfijas un kaligrāfijas darbu izstāde
Talsu novada muzeja Izstāžu zāle
18.12.2017 Veltas Toropinas piemiņas izstāde
Talsu novada muzejs