Pianista Daumanta Liepiņa solokoncerti

Jaunās Latvijas pianisma zvaigznes- Daumanta Liepiņa solokoncertu cikla ietavos Latvijā notiks Pianista Daumanta Liepiņa solokoncerts 7. jūlijā pulksten 19.00 Liepājas koncertzāles “Lielais dzintars” Kamerzālē.Pianists Daumants Liepiņš ir spilgta Latvijas jaunā pianisma zvaigzne.
Pianists Daumants Liepiņš ir daudzpusīgs mākslinieks, kurš sevi pierādījis gan kā harizmātiks solists, gan kā iejūtīgs un smalks kamermūziķis. Daumanta Liepiņa klavierspēle tiek raksturota kā tehniski nevainojama, viņa interpretācijas ir emocionāli aizraujošas, saturiski dziļas un spilgtas.
Šogad pianists Daumants Liepiņš ir saņēmis Latvijas augstāko apbalvojumu mūzikā – “Lielo Mūzikas balvu 2016 “, kategorijā gada “Labākais jaunais mākslinieks”un triumfējis konkursā “Nordic Piano Competition” Zviedrijā, iegūstot 1.vietu.
Daumants Liepiņš ir piedalījies pianistu konkursos Latvijā un ārvalstīs, iegūstot daudzas godalgotas vietas, ieskaitot 1.vietu Valsts pianistu konkursā (2003), 1. vietu Jauno mūziķu starptautiskajā konkursā Siguldā ( 2007), 3. vietu (2007) un 2.vietu (2009) Starptautiskajā jauno mūziķu konkursā Oldenburgā, Vācijā. 2016. gadā Daumants iekļuva labāko 6 pianistu starpā Džordže Enesku starptautiskajā konkursā Rumānijā, kur viņa uzstāšanos 2 reizes pārraidīja presižajā MediciTV mediju platformā un ieguva 3. vietu 5. Starptautiskajā Džeimsa Motrama pianistu konkursā Mančestrā, Lielbritānijā.
Daumants ir uzstājies ar vairākiem simfoniskajiem orķestriem, ieskaitot Liverpūles Karalisko Filharmonijas orķestri, Helsingborgas Simfonisko orķestri un Kauņas simfonisko orķestri. 2016. gadā Daumants uzstājās arī kopā ar Jāzepa Vītola Latvijas mūzikas akadēmijas orķestri, atskaņojot S. Rahmaņinova 3. Klavierkoncertu, kas ieguva augstu publikas un kritiķu novērtējumu.
Gada beigās Daumants saņēma Jāzepa Vītola Mūzikas akadēmijas LMT Studentu Gada balvu.
2016. gada februārī Daumants kā viens no 4 izvēlētiem dalībniekiem piedalījās pasaulslavenās pianistes Mitsuko Učidas meistarklasēs Kārnegī zālē, Ņujorkā. Papildus tam viņš piedalījies arī meistarklasēs pie D. Baškirova, A. Gindina, R. Poli, E. Tavaststjernas, M. Vidlunda un citiem.
Koncertu cikla programmā izvēlētie skaņdarbi ir ļoti dažādi, tā ir iespēja pianistam spilgti parādīt gan savu virtuozitāti, gan muzikālo izpratni un emocionalitāti. Solokoncertu cikla programmā iekļauti gan tādu mūzikas dižagaru kā Ludviga van Bēthovena un Sergeja Rahmaņinova sonātes, gan Ferenca Lista, Domeniko Skarlati, Roberta Šūmaņa, Kloda Debisī, u.c. komponistu skaņdarbi. Pianists Daumants Liepiņš ciklā iekļautajiem koncertiem ir izvēlējies atšķirīgu programmu, tā padarot katru cikla koncertu neatkārtojamu un klausītājiem īpaši aizraujošu.
Koncertu programmā īpaši jāizceļ Ludviga van Bēthovena un Sergeja Rahmaņinova sonātes. Pianists Daumants Liepiņš Ludviga van Bēthovena sonāti raksturo kā prieka un pārsteiguma pilnu, kontrastainu skaņdarbu un Bēthovenu min kā vienu no sev tuvakajiem komponistiem. Sergeja Rahmaņinova 2.sonāte ir zināma kā viens no grūtākajiem klavieropusiem. Daumants Liepiņš izvēlējies spēlēt skaņdarba otro, pārstrādāto versiju. Šajā sonātē pianistam ir visas iespējas pilnībā parādīt savu tehnisko māku, muzikālo izpratni, muzikālo gaumi un izjūtu.
Koncertu programmā : L. van Bēthovena , S. Rahmaņinova , F. Lista,
D. Skarlati, R. Šūmaņa , K. Debisī, J. Haidna, M. Ravēla skaņdarbi.
Biļetes ir pieejamas “Biļešu paradīzes” kasēs un internetā.

Komentāri

 

Lai komentētu, tev jābūt autorizētam lietotājam.
Reģistrēties portālā?